Hemen Arayın:

Gider Tıkanıklığı Açma

Anasayfa / Yazılar / Gider Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklığı günümüzde bir çok evde ve iş yerlerinde en çok yaşanan sorunlardan biridir. Restoran ve otel gibi büyük yerlerde ve evlerin mutfaklarında tuvaletlerinde sıkça yaşadığımız sıkıntılardan biridir.

Tıkanan Gider Nasıl Açılır?

Öncelikle sorunun hangi boruda olduğunu anlamak gerekir. Gider tıkanıklığı açma doğal yöntemlerle, kimyasallar ile eğer yeterli değil ise bir tesisatçı yardımı ile açılır.

Evdeki Giderler Neden Tıkanır?

Evdeki giderlerin tıkanıklığı en fazla mutfakta görülür. Bunun en büyük sebebi mutfak lavabosuna yemek atıkları, demlikte kalan çay otular ve atık yağlar dökülmesidir. Boruların içerisinde ise inşaat kalıntılarının olması ve zamanla borularda kireçleme olması tıkanıklığın en büyük sebeplerindendir.

Mutfak Gideri Nasıl Açılır?

Mutfak lavabosunu açmak için doğal yöntemler vardır. Bunlardan bazıları şunlardır;

Lavaboya bir çay bardağı karbonat üstüne bir çay bardağı sirke dökülür ve 40 dakika beklenir ardından 2 litre kaynar su dökülür. Bir başka yöntem ise karbonat yerine tuz koyulmasıdır.

En eski yöntemlerden biri ise pompadır. Pompa lavabonun deliğini kapatacak şekilde yerleştirilir ve art arda pompalama işlemi yapılır. Düz bir tel lavabonun gider yerlerine sokulur ve ileri geri yaparak açmaya çalışılır.

Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Banyo lavabosu tıraş olduktan sonra giderde kalan kıllar ve zamanla borularda kireçleme olması sebebi ile tıkanır. En etkili çözüm her gün pompa yapılmasıdır ve sık sık kova ile su dökülmelidir.

Tuvalet Gideri Nasıl Açılır?

Kullanılan alaturka ve alafranga tuvaletler yanlış kullanımlardan dolayı tıkanabilir. İçine çok tuvalet kağıdı, çocuk bezleri, kadın petleri, saç ve çöp gibi şeyler atıldığı için tıkanma yaşanır. İlk önce şifonu çekilir ve ardından bir kova kaynar su tuvalete dökülür ardından tuvalet pompası ile pompa yapılır ve bir kova su daha dökülür.

Gider Tıkanıklığı Nasıl Önlenir?

Mutfak lavabosunu temiz tutarak ve lavabo içinde süzgeç kullanarak atıkların gider borusuna gitmesini engelleyerek tıkanıklık engellenebilir. Lavabolara bağlı olan diğer gider boruları sık sık temizlenmelidir. Tuvaletlerde çöp kovası kullanılmalıdır. Lavabolar sıklıkla pompa ile açılmalıdır.

 

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0242) 255 01 07

Copyright © 2018 MGS YAPI. Her Hakkı Saklıdır.
Top Phone