Hemen Arayın:

Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır?

Anasayfa / Yazılar / Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır?

Lavabo tıkanıklığı son derece can sıkıcı bir durumdur. Bu can sıkıcı durumla karşılaşan insanlar 'Lavabo Açıcı' kullanarak, tıkanıklığın giderilmesini sağlarlar. Ancak kişiler tarafından lavabo açıcı nasıl kullanılır? Sorusu merak ediliyor. Lavabo açıcı oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Lavabo açıcı sayesinde son derece kısa sürede tıkalı lavaboların açılmasını sağlayabilirsiniz.

Lavabo Açıcı Kullanımı

Lavabo açıcı kullanmadan önce mutlaka koruyucu eldiven giyilmesi gerekiyor. Lavabonun bulunduğu bölgedeki camlarında açılması ve havalandırılması gerekiyor. Bunlar yapıldıktan sonra sıcak su kaynatılır ve hazır hale getirilir.

Lavabo açıcı kullanımı şu şekildedir;

  • Lavabo açıcı lavabo giderine tamamen dökülür.
  • Üzerine ise yavaşça sıcak su dökülür.
  • İşlem sırasında buhar oluşacağından dolayı bölgeden ayrılmanız gerekiyor.
  • 2 dakika kadar bekledikten sonra tekrardan lavabonun bulunduğu yere girilir ve soğuk su açılır.
  • Soğuk su yaklaşık olarak 3 dakika boyunca lavaboya akıtılmalıdır.

Lavabo açıcının kullanımı son derece basittir. Yaklaşık 5 dakika gibi bir zaman diliminde tıkalı olan lavabonun açılması sağlanır.

Lavabo Açıcı Boruyu Deler Mi?

Lavabo açıcıların lavabo borularına zarar verip vermediği merak konusu. Ancak üretici firmalar bu merakı gidermek için çeşitli açıklamalarda bulunuyorlar. Lavabo açıcılar hiçbir şekilde lavabo borularına zarar vermezler. Tam tersine boruların temizlenmesini ve içindeki yabancı cisimlerin eritilmesini sağlarlar.

Lavabo Açıcı Tuvalete Dökülür Mü?

Her türlü lavabo tıkanıklığını ortadan kaldıran lavabo açıcı, tuvaletlerde de üstün başarılar sergiliyor. Tıkalı olan tuvaletlere de lavabo açıcılar dökülebilir. Ancak lavabo açıcı, tuvalet tıkanıklığına neden olan cisim ile temas kuramazsa tuvalet tıkanıklığını gideremez. Tuvalet tıkanıklığında işe yarayabilmesi için tıkanıklık oluşturan cisimle temasa geçmesi gerekiyor.

Lavabo Açıcı Neleri Eritir?

Lavabo açıcıları, tıkanıklığa neden olan tüm cisimleri eritirler ve atık su ile gitmesini sağlarlar. Genel olarak lavabo tıkanıklığı; yemek artıkları, saç, tüy, temizlik malzemesi tortusu, peçete, yağ ve toz ile meydana geliyor. Lavabo açıcılar ise bu cisimlerin en iyi şekilde eritilmesini sağlıyor. Lavabo açıcı kullanımı yapılmadan önce mutlaka paket üzerindeki açıklamalar okunmalıdır. Eğer lavabo açıcı da tıkanıklığı gidermiyorsa, muhakkak uzman desteği alınmalıdır.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0242) 255 01 07

Copyright © 2018 MGS YAPI. Her Hakkı Saklıdır.
Top Phone