Hemen Arayın: 0545 579 0707

Mutfak Lavabosu Açma

Anasayfa / Yazılar / Mutfak Lavabosu Açma

Mutfak lavaboları tıkanıklığı çok sık rastlanan ve iş akışınızı olumsuz etkileyen durumlar arasında bulunabilmektedir. Tıkanan mutfak lavaboları, borularda taşmaya sebebiyet verebilmektedir. Bu gibi durumlarda mutfak lavabosu açma teknikleri kullanılması gerekmektedir.

Mutfak Lavabosu Açma Yöntemleri

Mutfağınızda, tıkanan lavaboları açmak için ağır kimyasal maddeler kullanmadan, doğal yollarla mutfak lavabosu açma işlemi için birçok yöntem uygulanabilmektedir. Bu yöntemler şu şekilde sıralanmaktadır.

Pompa Yöntemi

Mutfak lavabosu açma işlemi için klasik yöntemlerden olan pompa ile açma işlemi yapılabilmektedir. Tıkanıklığın giderilebilmesi için mutfak lavabosuna 8-10 kere pompalama işlemi uygulanarak mutfak lavabosu açma işlemi gerçekleştirilmiş olabilmektedir.

Karbonat Ve Sirke Yöntemi

Mutfak lavabosunun giderini kapatmak koşulu ile 1 su bardağı karbonatı giderden dökün. Üzerine 1 su bardağı beyaz sirke veya elma sirkesi de dökebilirsiniz. Karbonat ile sirke asit halinde köpürmekte olacaktır. 30 dakika bekleme işleminden sonra lavaboya 1 litre kaynar su dökerek lavaboyu pompalamak da mutfak lavabosu açma işlemi için uygulanabilecek yöntemler arasında bulunabilmektedir.

Karbonat Ve Tuz Yöntemi

Lavabonun giderinden 1 su bardağı karbonat ve hemen arkasından yarım su bardağı ince tuz işlemi dökerek, ardından pompa işlemi yapılmalıdır. Bu uygulama sonrasında mutfak lavabosu açma işlemi için lavaboyu pompalamak gerekmektedir.

Elbise Askısı- Tel Yöntemi

İnce bir şekilde metal olarak üretilmiş elbise askısını açarak düzleştirme işlemi yapılabilmektedir. Telin uç kısmı kanca gibi eğilerek lavabonun deliklerinden aşağıya doğru itilebilmektedir. Bu işlemden sonra tıkanıklığa sebebiyet verilen maddeler tel ile çıkarılabilmektedir.

Son Öneriler

Tüm denenen işlemlerin işe yaramadığı düşünülmekte olabilir. O zaman aşağıdaki kurallara göz atabilirsiniz.

  • Lavabonun içine kaçabilecek küçük baklagiller ve buna benzer ürünlerin lavaboya kaçması önlenebilmektedir.
  • Çok fazla yağ içeren bulaşıkları yıkadıktan sonra, yağların donma işlemine uğrayarak lavaboyu tıkamaması için kaynar su dökme işlemi yapılabilmektedir.
  • Ayda iki kere lavabonun tıkanması beklenmeden, yukarıda bahsedilen sirke ile karbonat karışımı uygulanabilmektedir.

Mutfak lavabosu açma işlemi için gerekli olan bilgileri paylaşmış bulunmaktayız. Bu yöntemleri uygulayarak lavabodaki tıkanıklıklar giderilebilmektedir.

 

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0242) 255 01 07

Copyright © 2018 MGS YAPI. Her Hakkı Saklıdır.
Top Phone