Hemen Arayın:

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Anasayfa / Yazılar / Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Hayatın büyük bir kısmının geçtiği evlerdeki tesisat önemli role sahiptir. Yanlış yapılanmış bir tesisat sonucunda pis kokuların oluşması, tıkanıklık ve su sızıntısına maruz kalınabilir. Bu nedenden dolayı tesisatların iyi olması önemlidir. Bu gibi durumlarda tesisatçı çağırmak mantıklı olacaktır.

Tuvalet Neden Tıkanır?

Genel olarak boru hattına atılan, atılmaması gereken cisimler sebep olur. Lavabo, klozet ve tuvalet giderlerini oluşturan atık su boruları gereksiz cisimlerin atılması sonucu tıkanır. Bunun sonucunda görüntülü hoş olmayan durumlar gerçekleşir. Kanalizasyon sistemlerinde bulunan logarların tıkanması da sebep olmaktadır. Tuvalet tıkanıklığını açma işlemleri suyun tahliyesin için önemlidir. Birçok hatalı kullanım da tıkanıklığa sebep olabilir.

Tuvalet Açma Zor Süreç midir?

Alaturka tuvaletlerde geri tepmeleri önleme açısından çıkış noktaları mevcuttur. Bir miktar su klozette bulunduğundan dolayı koku veya haşerelerin gelmesi önlenmiş olur. Tuvalet açma işlemi alaturka tuvaletlerde pompa ile basınç uygulandığında tıkanıklık giderilmesi kolay olur.

Neler Tıkanıklığa Sebep Olur?

Tuvalet tıkanıklığına sebep olan durumlar şöyledir;

  • Tuvalete atılan, gereksiz cisimler, suda erimeyen kalitesiz tuvalet kâğıtları
  • Büyük cisimler (Ped, sünger, diş macunu tüpü vb)
  • Bez parçaları
  • Giderin eğimsiz olması
  • Harç, moloz vb şeylerin dökülmesi

Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Kişinin başına gelebilecek kötü olaylardan bir tanesi olarak ortaya çıkan tuvalet tıkanıklığı basit bir şeklide açılabilecek bir olay değildir. Çeşitli yöntemler kullanılarak tıkanıklık giderilebilir. Doğal yöntem olarak 1 çay bardağı karbonat, su bardağı sirke ile sıcak su kullanılarak tıkanıklık giderilebilir.

Bu metot klozetler için uygun yöntemdir. Tuvalet açma işlemi ise bu kadar kolay olmayabilir. Bu konuda uzman kişilerden yardım almak gerekir. Bu konuda robot ile tuvalet tıkanıklığı yönteme ve teknolojik cihazlar kullanma ile profesyonel ekiplerden hizmet talep edilebilir.

Tıkanma sonucu ortaya çıkan başka sorunlara da davetiye çıkarabilir. Yaşanan tıkanıklık sonucu atıkların ve pis kokunun etrafa yayılması sonucu yapılacak temizlik de o derecede zor olacaktır. Bu gibi durumlara maruz kalmamak için yabancı cisimleri giderlere atmamalı, bol su ile akım sağlanmalıdır. Kalıcı çözümler bazen tesisatı değiştirmek ile mümkün olur.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0242) 255 01 07

Copyright © 2018 MGS YAPI. Her Hakkı Saklıdır.
Top Phone