Hemen Arayın: 0545 579 0707

Apartman Gider Borusu Hattı Tıkandı

Anasayfa / Yazılar / Apartman Gider Borusu Hattı Tıkandı

Apartman gider borusu hattı  binada bulunan en üst kattan başlamaktadır. Bittiği yer ise lağım kuyusudur. Apartman gider borusu bina içinde yer almaktadır. Tam konumu ise havalandırma boşluğundadır. Borunun duruş şekli diktir. Ancak bodrum kattan sonraki duruşu bina dışına kadar temelin altından geçerek çıkmaktadır. Bina dışına çıktıktan sonra da toprak altında ilerlemeye devam eder. Daha sonra lağım kuyusuna gider.

Apartman Gider Borusu Tıkandı

Havalandırma boşluğunda yer alan kısımda genelde bir tıkanıklık söz konusu değildir. Genelde temelin içinde ve lağım kuyusuna uzanan kısımda tıkanıklık meydana gelmektedir. 

Apartman gider borusu tıkandı ise bu belirtiler verir. Bina yeni olduğu halde sık şekilde tuvalette taşma oluyorsa temelin içinden geçen kısımda ya da toprak altındaki boruda problem olabileceği anlamına gelmektedir.

Apartman gider borusu tıkanma sebebi boru eğiminin düzgün olmamasından da kaynaklanmaktadır. Eğim düzgün olmadığından dolayı boru içinde yer alan su lağım kuyusuna ulaşmayacaktır. Bundan dolayı da boru içinde tıkanma olur. Aynı anda birden fazla dairede su tüketimi olursa suyun basıncından kaynaklı tıkanıklık geçici şekilde açılabilir ama eğim değişmediğinden dolayı yine tıkanma meydana gelecektir.

Apartman Gider Borusu Tıkanmasına Çözüm Nedir?

Apartman gider borusu tıkanmasına çözüm her şeyde olduğu gibi teknoloji ile sağlanmaktadır. Termik kameralar ile ya da yer altını gösteren başka kameralar ile çözümlenmiştir.

MGS yapı olarak sizin karşınıza en son teknolojiye sahip teknolojik cihazlar ile çıkıyoruz. Görüntüleme tekniğimiz sayesinde borunun eğiminden kaynaklı bir problem varsa bunu kameralarımız ile görebiliyoruz. Tıkanma eğimden değil başka bir sebepten olduysa yine bunu kameralarımız ile görüntüleyebiliyoruz.

Görüntüleme tamamlandıktan sonra yani sorunun kaynağının neden dolayı ve nerede olduğu anlaşıldıktan sonra işlerinde profesyonel olan kadromuz sayesinde bu problem kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşacaktır.

Eğimden kaynaklı bir problem varsa gider borusunun sökülüp tekrar takılması gerekir. Bu işlemi titizlikle ve profesyonel bir şekilde yapabilecek olan kadromuz ile sizlere en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Apartman gider borusu tıkandı diye üzülmenize artık gerek yok. Bu problemi usta ellere bıraktıktan sonra işinizin MGS yapı sayesinde en kısa sürede çözüme kavuşacağını sizde anlayacaksınız.

Lağım kuyusunun dolması

Lağım kuyusunun dolması apartmanda meydana gelebilecek tıkanıklığın başka bir sebebi olarak bilinmektedir. Lağım kuyusunun bakımı ihmal edildiğinden dolayı tıkanma meydana gelmektedir. Lağım kuyusunun bakımı düzenli yapılmazsa etrafına kötü koku yayacaktır. Lağım kuyusunda atık birikimi meydana gelecektir. Atık birikimi sonucunda da binada yer alan atık su dışarı taşınmayacaktır. Bu durumda da apartman gider borusu tıkanması ile karşı karşıya kalınacaktır.

MGS yapı olarak logar kuyusu bakımını yapmaktayız. Bu sayede apartman gider borusunda tıkanma yaşanmayacaktır. Gerekli bütün malzemelere sahibiz. Kapağını bulabilmek için dedektörler bakım yapabilmek için araç ve gereçler ile kısa sürede işlemi bitireceğiz. 

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0242) 255 01 07

Copyright © 2018 MGS YAPI. Her Hakkı Saklıdır.
Top Phone