Hemen Arayın: 0545 579 0707

Banyo Tavanındaki Küf Nasıl Gider ?

Anasayfa / Yazılar / Banyo Tavanındaki Küf Nasıl Gider ?

Eğer evinizde bulunan banyonun tavanı küfleniyor hatta küf oluşumu git gide artış gösteriyorsa duruma acil bir şekilde müdahale edilmesi gerekmektedir. İlk yapmanız gereken banyonuzda tesisat problemi var mı diye baktırmak olmalıdır. Bunun için doğru adres MGS yapı olacaktır. Profesyonel çalışanları, teknoloji ile birebir giden cihazları sayesinde sizlere en faydalı kontrol hizmetini sağlayacaktır. Tesisat sistemine bakılmasının sebebi ne kadar o küfü temizlerseniz temizleyin eğer tesisattan kaynaklanan bir problem oluşmuşsa tekrar küflenme meydana gelecektir.

Nemden Kaynaklı Banyo Tavanında Küflenme Problemi 

Nemden kaynaklı banyo tavanında küflenme problemi oluştuysa küflü bölge temizlenerek işlem başlamalıdır. Bunun için evdeki yöntemlerle yapabileceğiniz uygulama şöyle olabilir;

·         Küflü bölgeye bir miktar çamaşır suyu sıkılmalıdır.

·         Üzerine ekstra temizlemesi için bir sprey hijyen temizlik ürünü sıkın.

·         15 dakika bekletin.

·         Bir bez yardımı ile küf tutan bölgeyi silmeye başlayın.

·         Bu işlemi 2 kere tekrarlayın.

·         Kuru bez ile bölgeyi son kez temizleyin.

·         Alanı havalandırmayı ihmal etmeyin. 

Banyo Tavanında Yoğun Küf Oluşumu Nasıl Temizlenir ?

Banyo tavanında yoğun küf oluşumu nasıl temizlenir diye soruyorsanız cevabınız zımparada gizli. Zımpara ile küflü bölgeyi iyice zımparalamalısınız. Temizlenme işlemi bittikten sonra lekeli bölgeyi boya yaparak kapatmalısınız. Çünkü zımpara ile orası kötü bir görünümde olacaktır. Zaten küften kaynaklı pekte iyi bir görünüme sahip değildir. Yalnız temizlik esnasında yüzünüzü ve ellerinizi uygun bir şekilde kapatmalısınız. Kendinizi korumaya almadan bu işe başlamamalısınız. Temizlik sonrasında da banyonuzu iyice havalandırmalısınız.

Banyodaki Küfler Nasıl Temizlenir ?

Banyoda küf oluşumu rutubetten kaynaklı bazı kısımlarda görülebilir. En sık görüldüğü yerler;

1- Duşa kabin

2- Küvet kenarları

3- Fayans araları

Olarak bilinmektedir. Bu bölgelerde rutubet oldukça fazla olduğundan dolayı bir kere küflenmesi sonucunda hızlı bir şekilde küflenme devam edecektir.  Peki banyodaki küfler nasıl temizlenir?

İlk yapmanız gereken bu bölgeleri sulu bir şekilde bırakmamak olmalıdır. Bu sayede rutubet engellenmiş olacak küflenme gözlenmeyecektir. Eğer bunu yapmanıza rağmen hala küf devam ediyorsa bu durumda da yapmanız gereken fayans aralarının temizliğini sağlamak olacaktır. Bu temizliği bir diş fırçası yardımıyla yapabilirsiniz. Bulaşık teli de yine size yardımcı olabilir. 

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0242) 255 01 07

Copyright © 2018 MGS YAPI. Her Hakkı Saklıdır.
Top Phone