Hemen Arayın: 0545 579 0707

Tesisatta Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Anasayfa / Yazılar / Tesisatta Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağı olup olmadığını anlamak artık o kadar zor değildir. Su kaçaklarının öncelikle akıntı şekline göre değerlendirildiğini bilmelisiniz.

Örneğin ani bir şekilde başlayıp devamlı akan bir su varsa bu temiz su borusunun patlamış olabileceğinin habercisidir. Eğer yavaş bir şekilde kabarmaya başlayan ve bu devamlı kabarmaya devam eden bölgeyi genişleten uzun bir süre geçmesine rağmen damlaması olmayan bir durum söz konusu ise bu pis su kaçağı habercisi olarak bilinmektedir.

Ekstra olarak siyah rengini alan tavanlar söz konusudur. Böyle durumlar aslında pek anlaşılmamaktadır. Banyo havasız ise buhardan kaynaklanan bir kararmada olabilir. Böyle bir görüntüde emin olmak istiyorsanız Alanya MGS yapı olarak yanınızdayız. Teknoloji ile yenilikleri takip edip en güncel cihazları kullanarak su kaçağını buluyoruz.

Tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır diye düşünüyorsanız MGS yapı olarak teçhizatımızda yer alan görüntülü cihazlar ile çalışma yapabiliriz. Bu sayede net bir şekilde su kaçağı varsa tespit edebilir ayrıca tam yerini de öğrenebiliriz.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Su kaçağı belirtileri şu şekilde sıralanabilir;

·         Fayans derz boşluklarında meydana gelen sararmalar

·         Duvarlarda bir anda ya da zamanla oluşan kabarmalar

·         Musluklar kapalı olmasına rağmen hala dönmeye devam eden su saati

·         Su faturasının normal halinden daha yüksek gelmesi

·         Kombini ateşleme yapıp suyu ısıtması

·         Kombide yer alan su bar göstergesinin devamlı bir şekilde düşüyor olması

·         Alt katınızda oturan birisi var ise ve su damlıyorsa bu sizin dairenize ait bir su sızıntısı olduğunu göstermektedir.

Bu maddeler su kaçağı belirtilerinin birden fazla olduğunu görüyoruz. Bunları anlamak kolay gibi görünebilir. Fakat su kaçağı olduğunu anlasanız dahi müdahale etmek için profesyonel kişilerden yardım almanızı öneriyoruz.

MGS yapı olarak su kaçağı konusunda her türlü hizmeti müşterilerimize sunuyoruz. Sizinde su kaçağı probleminiz varsa bizimle iletişime geçip hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Senelerdir u işin içinde çalışan kadromuz ile sorunlarınızı kusursuz çözeceğiz.

Gizli Su Kaçağı Varsa Bu Nasıl Anlaşılır?

Gizli su kaçağı oldukça tehlikedir. Normal bir su kaçağının hemen müdahale edilip onarılması gerekmektedir. Gizli su kaçaklarında anlaşılma sorunu olduğundan dolayı müdahale süresi uzamaktadır. Bundan dolayı verdiği hasar maddi manevi yıpratıcı olacaktır. Peki gizli su kaçağı nasıl anlaşılır ;

·         Ana vana kapalı olmasına rağmen su saatinde hala dönme varsa

·         Duvar kaplamasında yani sıvalarda dökülme ya da çatlamalar mevcutsa

·         Yaşam alanı içerisinde rutubet kokusu belli bir şekilde yayılıyorsa

·         Normal bir su faturasının üzerinde su faturası ile karşılaşılıyorsa

·         Parkelerde kabarmalar görünmeye başladıysa

·         Kombide bulunan su barında devamlı bir düşme görünüyorsa

Gizli su kaçağınız olduğunu söyleyebiliriz. MGS yapı olarak bu kaçakları en son teknoloji aletler ile tam yerini belirleyip kaçağın onarımını en kısa sürede gideriyoruz. Önceki yöntemler gibi uzun süren süreçler içinden firma olarak müşterilerimizi uzak tutuyoruz. Titiz ve profesyonel bir şekilde çalışmamızı en kısa sürede bitirip müşteri memnuniyeti oluşturuyoruz.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0242) 255 01 07

Copyright © 2018 MGS YAPI. Her Hakkı Saklıdır.
Top Phone