Hemen Arayın: 0545 579 0707

Tuvalet Açıcı

Anasayfa / Yazılar / Tuvalet Açıcı

Ev ve diğer yaşam alanlarında kullanılan ıslak zeminler steril olmasının en çok gerekli olduğu alanlardır. Bu nedenle bu alanlardaki arıza ve sorunların hemen giderilmesi gerekir. Özellikle tuvalet gibi kullanım açısından mecburiyet gerektiren yapılarda ortaya çıkan arızalar ev halkını sıkıntıya sokar.

Tuvaletin tıkanması bu sıkıntılı durumlardan bir tanesidir. Bu durum rahatsız edici ve hijyeni yok eden bir durumu oluşturur. Evde bazı şekiller kullanılarak çözülmeye çalışılan bu problem tıkanıklığın boyutuna göre giderilmesi mümkün olan veya mümkün olmayan bir problemdir.

Tuvalet Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanması sorunu farklı sebeplerden dolayı meydana gelir ve bu sorunun giderilmesi için tuvalet tıkanmasının boyutunu bilmek gerekir.

  • Tuvalet borusuna bir cisim sıkışması,
  • Tuvaletin borusunun bağlandığı logarların dolması,
  • Tuvalet borularının aşınması gibi sebeplerle ortaya çıkan arızalar tuvalet açıcı kullanılarak açılabilir.

Ancak eğer sorun daha büyük ise bu işlem tuvaleti kullanılabilir hale getirmek için yeterli olmayacaktır.

Tuvalet Açıcı Nasıl Kullanılır?

Tuvalet tıkanması sorunu her mekanda ortaya çıkabilen bir sorundur. Özellikle yıpranmış borular ve tuvalete atılan ıslak mendil gibi materyaller tuvaletin hemen tıkanmasına sebep olur. Bu duruma karşı kostik gibi tuvalet açıcılar kullanmak tuvaleti bir süreliğine olsa da açmayı sağlar. Tuvalet açıcı olan bu maddenin üzerine bol su dökülür ve tuvalette ortaya çıkan tıkanıklık giderilir.

Tuvalet Açıcının Tuvalete Zararı Var Mı?

Tuvalet açıcıyla tuvalet tıkanmasını yok etmek büyük arızalar için geçici bir çözüm yoludur. Bir süreliğine bu arıza giderilir ancak tuvalet açıcı maddenin tuvalet boru ve taşlarına zarar verme riski vardır. Günümüzde tuvalet tıkanma problemleri daha gelişmiş yöntemler uygulanarak yok ediliyor.

Kameralı cihazlar tuvaletteki tıkalı olan alanı tespit ederek hem arızanın boyutunu öğreniyor hem de arızaya hemen müdahale ediyor. Böylece tuvalet tıkanması sorunu çok kısa bir sürede çözülmüş oluyor. Üstelik bu yöntem yer zeminlerine hiçbir zarar vermiyor.

Tuvalet Açıcı Kullanmak Sağlığa Zararlı Mı?

Tuvalet açıcıyla tuvalet açmak istiyorsanız bu maddeyi solumanız sağlığınıza zarar verecektir. Tuvalet açıcıyı kullanırken maske takmanız ya da bu işi bilen bir tesisatçıdan destek almanız arızayı da daha kolay yok etmenizi sağlar.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0242) 255 01 07

Copyright © 2018 MGS YAPI. Her Hakkı Saklıdır.
Top Phone